Hakerlər Ukrayna Milli Bankının bir hissəsinə hücum ediblərbackend
Ukrayna Milli Bankının onlayn mağazasının infrastrukturu kiberhücuma məruz qalıb və nəticədə istifadəçi məlumat bazası oğurlanıb. Bu barədə “İnformasiya Sızıntıları” Telegram kanalı məlumat verib.
Dərc olunmuş məlumatlara görə, elektron poçt ünvanları, telefon nömrələri və heş edilmiş parolları ehtiva edən 266.999 sətirlik məlumat sızdırılıb. Şifrələr MD5 alqoritmi istifadə edərək duzla şifrələnib. Elektron poçt ünvanlarından 487-si @bank.gov.ua domenində müəyyən edilib.
Ukrayna Milli Bankı kompromisi təsdiqləyib. Rəsmi Facebook səhifəsindəki açıqlamada numizmatik məhsulların onlayn mağazasının podratçıya edilən kiberhücum səbəbindən müvəqqəti olaraq əlçatmaz olduğu bildirilib. Tənzimləyicinin sözlərinə görə, hücum edənlər potensial olaraq ad və soyad, telefon nömrəsi, elektron poçt ünvanı və məhsul çatdırılma ünvanı kimi istifadəçi məlumatlarına daxil ola bilərlər.