26 fevral Xocalı soyqırımının XXIX ildönümünə həsr olunmuş “Xocalı soyqırımını unutma” məktəblilər arasında Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən 11-20 fevral 2021-ci il tarixlərində keçirilmiş onlayn inşa-yazı və rəsm müsabiqələrinə yekun vurulub.
Ümumiyyətlə İdarənin rəsmi email ünvanına 75 rəsm və 90 inşa daxil olmuşdur. Eyni zamanda müsabiqədən kənar olaraq şagirdlər tərəfindən videotəqdimat və əl işi hazırlanaraq təqdim edilib. Qaliblər xüsusi karantin rejiminin qaydalarına riayət etməklə fərqli vaxtlarda İdarəyə çağırılaraq mükafatlandıralacaqlar.
Rəsm müsabiqəsi üzrə
I yer
1. Mahmudzadə Ləman – 37 saylı tam orta məktəbin şagirdi
2. Məmmədova Əsmər – Məktəb-Lisey Kompleksin şagirdi
II yer
1. Fərəcova İlknur – S.C.Pişəvəri adına Humanitar Fənlər Gimnaziyasının şagirdi
2. İbrahim Xəlil – 39 saylı tam orta məktəbin şagirdi
III yer
1. Səfərli Nərgiz – 93 saylı tam orta məktəbin şagirdi
2. Verdiyeva Şəbnəm – 212 saylı tam orta məktəbin şagirdi
3. Mahmudzadə Nuridə – 47 saylı tam orta məktəbin şagirdi
“Xocalı soyqırımını unutma” mövzusunda Nərimanov rayon məktəbliləri arasında rəsm müsabiqəsində fərqləndiyinə görə fəxri fərmanla təltif olunur
1. Məmmədli Rəna – S.C.Pişəvəri adına Humanitar Fənlər Gimnaziyasının şagirdi
2. Hüseynov Məzahir – S.C.Pişəvəri adına Humanitar Fənlər Gimnaziyasının şagirdi
3. İbrahim Əliaslan- S.C.Pişəvəri adına Humanitar Fənlər Gimnaziyasının şagirdi
4. Məmmədov Cavad- S.C.Pişəvəri adına Humanitar Fənlər Gimnaziyasının şagirdi
5. Tağıyeva Nəzrin – 93 saylı orta məktəbin şagirdi
6. Ələsgərov Mehdi – 93 saylı orta məktəbin şagirdi
7. Cəfərzadə İmaməli – 193 saylı orta məktəbin şagirdi
8. Vəliyeva Aylin – 193 saylı orta məktəbin şagirdi
9. Yusufzadə Fatimə – 193 saylı orta məktəbin şagirdi
10. Əlizadə İnci – 193 saylı orta məktəbin şagirdi
11. Qafarova Rəna – “Ankara məktəbi” məktəb-liseyin şagirdi
12. Əliyev Azər – “Ankara məktəbi” məktəb-liseyin şagirdi
13. Abdullayeva Solmaz – 291 saylı “Ekologiya” liseyin şagirdi
14. Mahmudzadə Orxan – 291 saylı “Ekologiya” liseyin şagirdi
15. Ağaməmmədova Mədinə – 291 saylı “Ekologiya” liseyin şagirdi
16. Hüseynova Günel – “Ankara məktəbi” məktəb-liseyin şagirdi
17. İsazadə Ayxan – 258 saylı tam orta məktəbin şagirdi
18. Əliyeva Məryam – 47 saylı tam orta məkətbin şagirdi
19. Rəhmanlı İnci – 47 saylı tam orta məkətbin şagirdi
20. Paşazadə Mədinə – 47 saylı tam orta məkətbin şagirdi
21. Alıyeva Fatimə – 258 saylı tam orta məktəbin şagirdi
22. Cəfərova Sevgi – 57 saylı tam orta məktəbin şagirdi
23. Hüseynova Ləman – 291 saylı “Ekologiya” liseyin şagirdi
İnşa yazı müsabiqəsi üzrə
I yer
1. Mehdizadə Firuzə – 34 saylı tam orta məktəbin şagirdi
2. Süleymanov Həsrət – 93 saylı tam orta məktəbin şagirdi
II yer
1. Kərimli Şəfəq – 258 saylı tam orta məktəbin şagirdi
2. Şirvanova Aysu – 93 saylı tam orta məktəbin şagirdi
III yer
1. Məlikova Aytən – 57 saylı tam orta məktəbin şagirdi
2. Məmmədova Duyğu- 193 saylı tam orta məktəbin şagirdi
3. Qasımova Aysu – 39 saylı tam orta məktəbin şagirdi
“Xocalı soyqırımını unutma” mövzusunda Nərimanov rayon məktəbliləri arasında inşa yazı müsabiqəsində fərqləndiyinə görə fəxri fərmanla təltif olunur
1. Məmmədova Aytac – 212 saylı tam orta məktəbin şagirdi
2. Alıyeva Qəmər – 36 saylı tam orta məktəbin şagirdi
3. Nəzrin Qurbanova – 207 saylı tam orta məktəbin şagirdi
4. Əhmədov Əsgərxan – 37 saylı tam orta məktəbin şagirdi
5. Tarverdiyev İbrahim – 37 saylı tam orta məktəbin şagirdi
6. Fətəliyeva Mənsurə – Məktəb-Lisey Kompleksin şagirdi
7. Quliyeva Ülkər – 73 saylı tam orta məktəbin şagirdi
8. Allahverdiyeva Ruhiyə – 73 saylı tam orta məktəbin şagirdi
9. Məmmədova Günay – 57 saylı tam orta məktəbin şagirdi
10. Novruzov Malik – 34 saylı tam orta məktəbin şagirdi
11. Məmmədova Lamiyə – 193 saylı tam orta məktəbin şagirdi
12. İbrahimli İbrahim – S.C.Pişəvəri adına Humanitar Fənlər Gimnaziyasının şagirdi
13. Cahandarlı Emil – S.C.Pişəvəri adına Humanitar Fənlər Gimnaziyasının şagirdi
14. Abışov Ramal – 39 saylı tam orta məktəbin şagirdi
15. Ağabalıyeva Zəhra – 39 saylı tam orta məktəbin şagirdi
16. Tağıyeva Nəzrin – 39 saylı tam orta məktəbin şagirdi
17. Əliyeva Aişə – 39 saylı tam orta məktəbin şagirdi
18. Tağıyev Ömər – 47 saylı tam orta məktəbin şagirdi
19. Əliyeva Meray – 47 saylı tam orta məktəbin şagirdi
20. Əliyeva Melisa – 47 saylı tam orta məktəbin şagirdi
21. Xəlilova Gülər – 47 saylı tam orta məktəbin şagirdi
Xocalı soyqırımı ilə əlaqədar videotəqdimat hazıladığı üçün fəxri fərmanla təltif olunur
Məmmədov Oruc – 47 saylı tam orta məktəbin şagirdi
Xocalı soyqırımı ilə əlaqədar əl işi hazıladığı üçün fəxri fərmanla təltif olunur
İbrahim Xəlil – 39 saylı tam orta məktəbin şagirdi