Macarıstanın Baş naziri Viktor Orban bildirib ki, Ukrayna ilə münasibətlərin normallaşdırılması yalnız Rusiya ilə münaqişə həll edildikdən sonra mümkündür. Onun sözləri MTI tərəfindən sitat gətirilib.
Onun sözlərinə görə, hazırda Kiyevlə münasibətlər gərgindir, çünki onlar Ukraynanı dəstəkləməyən hər kəsi öz düşməni hesab edirlər. Lakin, döyüşlər bitdikdən sonra gərginlik azalacaq və normal münasibətlər bərpa edilə bilər, Baş nazir bildirib.
“Müharibə bitdikdən sonra normal dinc, diplomatik, iqtisadi və digər münasibətlərə qayıtmaq mümkün olacaq. Beləliklə, hər şeyin açarı, Ukrayna-Macarıstan münasibətlərinin açarı sülhdür. Sülh olarsa, Ukrayna-Macarıstan münasibətləri yaxşılaşacaq. Lakin müharibə davam etdikcə, münasibətlərin yaxşılaşması üçün heç bir şans görmürəm. Bunun səbəbi odur ki, biz sülh tərəfindəyik və Ukrayna hamını müharibəyə sürükləmək istəyir”, Orban deyib.